קאסה דה יגיל

אני יגיל שוהם “ילד משרד החוץ” גרתי בהרבה מדינות בשליחות עם הורי: פרו, פארגואי, אורגואי ואיטליה לפני שחזרתי לארץ בגיל 19 לשרות צבאי. הקמתי את הקאסה שלנו לפני 11 שנים. לפני שהגעתי למקסיקו הייתי עורך וכתב בדסק החוץ של חדשות ערוץ 2.

הגעתי לביקור קצר במקסיקו לפני יותר מ 15 שנים, בחיפושי אחר  אבן חן ששמה אופל מקסיקני  כבר ביום הראשון התאהבתי במדינה הקסומה הזאת. גרתי תקופה על החוף הפאסיפי של מקסיקו ובסוף היתושים והחום הבריחו אותי לעיר הקסומה הזאת.

כשעזבתי את הארץ עסקתי במסחר אבני חן. בעיקר ביצוא אופל מקסיקני וענבר מצ’יאפס. כשעברתי לפה התוכנית הייתה לפתוח חנות תכשיטים, אבל אז…

החלטתי לפתוח “בית” לפי הצרכים שהיו לי בתור מטייל:

  • מזרנים על באמת
  • מים חמים כמו שצריך
  • היגיינה וניקיון
  • ערסלים באיכות
  • מטבח מאובזר

לאט לאט המקום גדל והתפתח. אנשים טובים שעברו פה נשארו תקופות ארוכות ועזרו לי לטפח את המקום ובנוסף אורחים יקרים ששהו כאן העבירו את המידע הלאה גם לרשת האינטרנט ובעיקר “מפה לאוזן”. ובזכותם בדרך כלל די מלא פה (חמסה, חמסה).

המדריכים והשפים שלנו הגיעו לפה במיוחד מישראל ונבחרו בקפידה רבה. אם הם לא היו תותחי-על הם לא היו פה.

יש לנו 2 מקומות לינה במרכז סן קריסטובל:
הקאסה שלנו נמצאת ממש על הכיכר המרכזית. יש בה 7 חדרים פרטיים כולם עם מקלחת ושירותים בחדר, חדר 1 פרטי עם מקלחת ושירותים משותפים ו-4 חדרי דורמס. חדר של 4, שני חדרים של 6 וחדר נוסף של 8 מטיילים. מטבח מאובזר לשימוש האורחים, מסעדה שפתוחה כל יום מ-9 בבוקר ועד 12 בלילה, אזורים משותפים עם ספות וערסלים, מרפסות, מנגל ועוד.

הצימרים שלנו 15 דק הליכה מהכיכר ומהשוק מיועד לזוגות ומשפחות, יש 8 חדרים פרטיים כולם עם שירותים ומקלחת.
מטבח משותף, גינה, סלון עם אח וספות ומתחם ערסלים.

עם השנים בנינו פה מסלולי טיולים שיחודיים רק לנו. טיולי הדגל שלנו הם טיול בן היומיים שלנו למפלי סנטו דומינגו והסיור בכפרי המאיה וסן קריסטובל בהדרכתי.
טיולים נוספים:
קניון סומידרו, מפלי הצ’יפלון, פירמידות פלנקה, טיפוס סלעים, אקסטרים בצימול. ועוד…

יגיל - קאסה דה יגיל

יגיל שוהם

מייסד הקאסה והצימרים

סגירת תפריט